Přejít na menu

Pravidla hry

Stručná pravidla

  1. Hra trvá od 1. října 2012 do 31. května 2013. Kdykoliv v tomto období se můžeš se svým týmem přihlásit a začít hrát. Soutěžit můžete v jedné ze dvou kategorií, záleží, jak starý je nejstarší člen vašeho klubu nebo party. Podle toho budete hrát v kategorii do 15 let nebo do 18 let.
  2. Po registraci můžete začít hrát. Abyste něco mohli podnikat, potřebujete body. Tedy začnete plnit úkoly, tím prvním splněným by měl být úkol Přihláška. Pak už je to na vás, vyberete si ty úkoly, které vás zaujmou. Pokud ale chcete být ti úplně nejlepší, určitě splníte všechny!
  3. Cílem hry je dostat se jako první k východu na pevninu, který je v mapce vyznačen. Průběžné pořadí je určováno podle toho, který tým je právě východu nejblíže.
  4. K postupu na mapě jsou zapotřebí body. Ty získáte za splněné úkoly, jejichž řešení dorazí do redakce. Podle kvality splnění dostanete nejvíce tolik bodů, kolik je uvedeno v zadání úkolu.
  5. Vždy na začátku měsíce vyjde nová etapa hry. Ta bude obsahovat především zadání nových úkolů a také jeden díl příběhu.
  6. Každý klub bude postupovat sám po své mapce, na hlavní mapě bude zobrazena pouze poloha všech klubů.
  7. Pro vítěze je připravena spousta zajímavých cen, a první klub nebo tým v kategorii do 15 let získá mimo jiné účast ne letním táboře Dhaulagiri zdarma.

 

Podrobná pravidla

Co je Dhaulagiri

Dhaulagiri není pouze počítačová nebo online hra, u které nevytáhnete paty z domu, ale umožní vám prožít skutečná dobrodružství a poznat opravdové kamarády. Hra prověří vaše znalosti, dovednosti, fyzickou kondici i umělecké cítění. Hra se tedy odehrává zčásti na internetu a zčásti v reálném světě.

Cíl hry

Cílem hry je dostat se jako první k východu na pevninu na mapě, kterou má každý zúčastněný klub k dispozici na internetových stránkách hry.

Postup po mapě

Za získané body můžete postupovat po mapě podzemního světa kmene Dauláků. Stačí se přihlásit pod jménem, které vlastníte na iklubovně nebo pokud ho nemáte tak se na iklubovně registrovat. Po přihlášení uvidíte mapu s většinou zakrytých políček. Každý klub na začátku hry vyráží z políčka číslo 3699. Rozmyslíte si, kterou cestou byste se chtěli vydat a svůj postup (čísla políček za sebou) pošlete spolu s hlášením, nebo pokud chcete postoupit rychle tak ihned i bez hlášení. Postupovat můžete vždy na sousední pole (tedy vpravo, vlevo, nahoru a dolů). Na rohová pole nikoliv. My vás na mapě posuneme podle vašich pokynů, pokud na to budete mít dostatek bodů. Jeden bod vám umožní se pohnout o jedno políčko na mapě. Může se ale také stát, že se na cestě objeví nějaká překážka. V tom případě zůstanete stát na místě a pod mapou se objeví hlášení o problému, který budete muset vyřešit, abyste mohli pokračovat v cestě. Abyste zvětšili své šance při překonávání překážek, můžete si kdykoliv během cesty zakoupit (za body) některé z vybavení, které se vám následně může hodit.

Bodování hry a průběžné pořadí týmů ve hře

Cílem hry je dojít jako první tým k východu na pevninu. Průběžné pořadí je určováno podle toho, kdo je zrovna k východu nejblíže. Dále rozhoduje celkový počet bodů (získaných za úkoly).

Jak získat body k postupu

Na začátku hry dostane každý přihlášený klub 5 bodů. Může tedy postoupit o 5 polí na mapě. Abyste však měli šanci vyhrát a něco si užít, potřebujete bodů mnohem více. Musíte tedy splnit některý úkol a poslat o tom depeši. Několik nových úkolů se na stránkách objeví vždy na začátku každého měsíce. Ale pozor! Úkoly mohou být trojího typu. Ten první je naprosto klasický, k jeho plnění se můžete rozhodnout kdykoliv v průběhu hry. Druhý je tzv. časově omezený úkol. Poznáte ho tak, že u názvu bude písmeno O a bude u něj napsáno, do kdy je nutné jej splnit. Po tomto datu budou zveřejněny výsledky a už nebude možné jej splnit. A třetí typ úkolů jsou tzv. průběžné (P). Ty stačí splnit jednou a je jedno kdy, ovšem je také možné v jejich plnění ještě dále pokračovat po stanovenou dobPosílejte často depeše!u a získávat za něj body i nadále.

Splněné úkoly posílejte poštou na adresu: Dhaulagiri, Martin Vérteši, Okružní 1187/4c, 73601 Havířov. E-mailem nám můžete posílat pouze fotografie, které dokumentují plnění vašeho úkolu nebo dotazy a to na: dhaulagiri@dlouhodobka.cz. Současně nám však musíte poslat poštou hlášení o splnění takto nafoceného úkolu.

Počet bodů, které dostanete za splněné úkoly, záleží na tom, jak dobře je zvládnete. Určitě dostanete více bodů, když nám napíšete, jak se vám dařilo úkol plnit, co jste při něj zažili a papír s takovýmto hlášením nějak pěkně vyzdobíte. Můžete přidat kresby či fotografie.

Časopis Bobří stopa

Časopis Bobří stopa pro kluby a týmy zdarma! Časopis máme pro všechny, kteří splní 1. úkol – papírovou přihlášku – a pošlou ji na adresu redakce. Poté vám zdarma budeme zasílat každé číslo časopisu Bobří stopa pro všechny klubaře a stopaře, kde mimo jiné naleznete i další zajímavosti ke hře Dhaulagiri.
Na nejlepší kluby čekají například knížky či deskové hry a nejlepší budou moci jet úplně zadarmo i s celým klubem na letní čtrnáctidenní tábor Dhaulagiri. Ostatní mohou jet na tábor také a v případě, že by bylo zájemců příliš, by rozhodovalo umístění ve hře.

Jak se zaregistrovat

K účasti v dlouhodobce je potřeba, abyste si vytvořili účet. Učiníte tak na stránce iklubovna.cz. Pomocí svého jména a hesla se poté přihlásíte na těchto stránkách a kliknete na položku registrace v levém menu. Vyberete kategorii, potvrdíte a už jste ve hře!

Přihlásit uživatele